
Câbles home cinéma 5.1 C3535S "Avantage" 30m²
Home cinéma 5.1 pour espaces allant jusque 30 m²


The M 4500 SW active subwoofer has low space requirements due to its upright design and small footprint. It features the latest power block model, extremely powerful RMS rating of 350 W and the most advanced neodymium magnets currently available anywhere in the world.
Measurements of this subwoofer confirm its breathtaking dynamics and extraordinary power, qualities that one might not expect based on external appearances. This subwoofer seems to pull sub-bass out of the basement. Whenever you want, you can recreate the sound of a pride of wild lions roaring through your living room in quite an authentic fashion. Provided your neighbours play along.
Please note: the spikes pictured are optional accessories only.
| Description | Article |
|---|---|
| Largeur | 32,8 cm |
| Hauteur | 46,2 cm |
| Profondeur | 31,8 cm |
| Poids | 15,8 kg |
| Description | Article |
|---|---|
| Sortie RCA stéréo | 1 |
| Entrée RCA stéréo | 1 |
| Description | Article |
|---|---|
| Régulateur de fréquence (plage) | 40 - 240 Hz |
| Réglage du son | Analogue |
| Puissance de sortie (RMS) Subwoofer | 250 W |
| Puissance de sortie maximale Subwoofer | 350 W |
| Description | Article |
|---|---|
| Fréquence limite inférieur (-3 dB) | 25 Hz |
| Event (position) | Arrière |
| Blindage magnétique | Oui |
| Haut-parleurs graves (nombre par enceinte) | 1 |
| Haut-parleurs graves (diamètre) | 250 mm |
| Haut-parleurs graves (matériel) | Cellulose |
| Type d’enceinte | Bass-reflex |

The extremely compact M 450 FCR satellite speakers are perfectly suited for all of the channels in a home cinema: Front, centre or rear – these solid, miniature speakers are perfect for each of these roles.
The D’Apollito configuration has been ‘borrowed’ from the THX standard and provides a wide listening range with extremely fine detailing. This is very important for ensuring the intelligibility of speech!
The miniaturised horizontal version of these same speakers is available in a tastefully discreet design with a classy cherry wood finish. The compact cabinet dimensions and understated appearance ensures that these speakers are never obtrusive – much to the contrary, they have been designed to allow for your own specific living requirements.
| Description | Article |
|---|---|
| Largeur | 31 cm |
| Hauteur | 17,5 cm |
| Profondeur | 9 cm |
| Poids | 2,75 kg |
| Description | Article |
|---|---|
| Bornes de raccord | Bornes à vis |
| Puissance minimale amplificateur conseillée | 20 W |
| Description | Article |
|---|---|
| Compatible avec Récepteur AV | Oui |
| Compatible avec fiche banane | Oui |
| Diamètre maximal du câble | 4 mm |
| Blindage magnétique | Oui |
| Tweeters (nombre par enceinte) | 1 |
| Tweeters (diamètre) | 28 mm |
| Tweeters (matériel) | Tissu |
| Haut-parleurs graves/mediums (nombre par enceinte) | 2 |
| Haut-parleurs graves/mediums (diamètre) | 90 mm |
| Haut-parleurs graves/mediums (matériel) | Polypropylène |
| Charge admise sur le durée (ICE long terme) | 120 W |
| Puissance maximal (IEC - Short Term) | 170 W |
| Impédance | 4 - 8 Ohm |
| Type d’enceinte | Fermée |
Veuillez vérifier si les câbles de connexion sont inclus dans la livraison.

Câble d’enceinte 2 x 2,5 mm²

Câble RCA mono haut de gamme pour caisson de basses

Fiche Banane, plaquées or avec borne à vis

Support de fixation murale pour enceintes compactes à caisson en bois ou dipolaires