
Universele wandbeugel AC 3500 SM
Wandbeugel voor micro luidsprekers


This highly compact two-way system comes with a classy high-gloss finish and protective metal grille. These satellite speakers are used for the stereo front channels as well as the two rear channels. This system utilises an 80 mm mid-range driver and a 20 mm dome tweeter together with a precisely tuned crossover to achieve outstanding audio quality. The considerable weight of these micro-speakers reflects the high quality of the technical components within.
| Beschrijving | Artikel |
|---|---|
| Breedte | 9,6 cm |
| Hoogte | 13 cm |
| Diepte | 12 cm |
| Gewicht | 0,85 kg |
| Beschrijving | Artikel |
|---|---|
| Magnetische afscherming | Ja |
| Wandbeugel bevestiging | Ja |
| Tweeter (aantal per speaker) | 1 |
| Tweeter (diameter) | 20 mm |
| Tweeter (materiaal) | Geweven textiel |
| Woofer (aantal per speaker) | 1 |
| Woofer (diameter) | 80 mm |
| max. belastbaarheid (IEC - Long Term) | 40 W |
| max. belastbaarheid (IEC - short term) | 70 W |
| Impedantie | 4 - 8 Ohm |
| Opbouw behuizing | gesloten |
Benodigde accessoires zijn bij de levering inbegrepen.