
TEUFEL SLIPMAT
Disque de feutrine à placer entre le disc et le tourne-disque

Thanks to the low-friction turning spindles, this turntable rotates smoothly and constantly and ensures the best sound. The balanced sound needle with the high-quality pickup system from Audio-Technica ensures optimum reading of the grooves. The record can be listened to wirelessly through Teufel Bluetooth-enabled headphones or sound systems.

Bluetooth-Schallplattenspieler mit Riemenantrieb, geeignet für LP und Single
| Description | Article |
|---|---|
| Largeur | 42 cm |
| Hauteur | 12 cm |
| Profondeur | 35,6 cm |
| Poids | 4,9 kg |
| Description | Article |
|---|---|
| Sortie RCA stéréo | 1 |
| Bluetooth | Oui |
| Bluetooth aptX | Oui |
| USB 2.0 | Oui |
| Description | Article |
|---|---|
| 33 U/min | Oui |
| 45 U/min | Oui |
| 78 U/min | Oui |
| Motorisation [Entraînement par courroie] | Entraînement par courroie |
Les accessoires nécessaires sont compris dans le contenu de livraison